Znak hlavního města Prahy — PRAHA iNFO
Vprostřed znaku je červený štít, v jehož dolní polovině je zlatá hradební zeď se stříbrným cimbuřím a otevřenou branou s vytaženou zlatou mříží. Z brány vystupuje stříbrné ozbrojené rámě držící stříbrný meč. V horní části štítu jsou tři zlaté věže z kvádrů. Počet kvádrů odpovídá počtu katastrálních území. Věže mají okna a jsou zakončeny zlatým cimbuřím a střechami s makovicemi.
Na štítě stojí tři přilby se zlatými korunami, prostřední nese dvouocasého stříbrného lva ze zlatou korunou. Na každé z krajních přileb je 12 praporců erbovních měst nebo městských částí, které mají historický praporec. Heraldicky napravo zkraje do středu to jsou: Nové Město, Hradčany, Vyšehrad, Libeň, Bubeneč, Košíře, Smíchov, Vršovice, Žižkov, Uhříněves, Horní Počernice a Zbraslav. Heraldicky nalevo z kraje do středu jsou: Staré Město, Malá Strana, Josefov, Holešovice - Bubny, Břevnov, Karlín, Nusle, Královské Vinohrady, Vysočany, Modřany, Radotín, Dubeč.
Štít drží z každé strany stříbrný dvouocasý český lev se zlatou korunou stojící na zlaté lipové ratolesti. Na ní je zavěšena červená stuha se zlatým nápisem PRAGA CAPUT REI PUBLICAE.
Autorem výtvarné podoby znaku je akademický malíř Karel Pánek.
Štít znaku lze používat samostatně jako tzv. malý znak hl. m. Prahy. Užívání znaku hlavního města Prahy se řídí podle § 15 zákona č. 131/2000 Sb. o hlavním městě Praze.
Zpětné odkazy 16. 08. 2005